על אודות

השפה האנגלית היא שפה עשירה ביותר, דינמית ומיוחדת: למרבית המילים והמונחים יש יותר ממובן אחד, לאו דווקא עם קשר ביניהם, ולעיתים לאותה המילה או המונח יש מובן של דבר והיפוכו. כמו-כן יש בה כמות עצומה של מלים נרדפות.


מה מייחד את “מילון וליש” ממילונים אחרים?

 1. המילון מציג את כל משפחת המילים הנגזרת מאותו השורש: שם העצם, שם הפועל, שם התואר ותואר הפועל, לרבות כל הסתעפויותיהם, ובכך פורש בפני המשתמש תמונה רחבה. יחד עם זאת, המילה או המונח מושאי החיפוש מודגשים לנוחותו של המשתמש.

 2. בתוצאות החיפוש באנגלית מצורפות מילות היחס שבאות אחרי הפועל. יש לכך חשיבות רבה למשתמש, שכן כך הוא יכול לבחור את המילה או הביטוי המתאימים ביותר ולהיעזר בהם באופן מדויק ומקצועי.

 3. במילון מופיעות דוגמאות לרוב, העוזרות למשתמש למצוא את התרגום המדויק של המילה או המונח שחיפש.

 4. המילון מציג את התרגום העכשווי והעדכני ביותר בשתי השפות.

 5. המילון מכיל שלל צירופי לשון, ניבים, ביטויים וגם משפטים שלמים השכיחים בשתי השפות.

 6. המילון הוכן בעבודת יד, ללא שימוש בתוכנות, באלגוריתמים ובבינה מלאכותית.

האנגלית שבמילון היא אנגלית אמריקאית.

"מילון וליש" איננו מתיימר לתרגם את כל המילים והמונחים הקיימים בשפות העברית והאנגלית, אך הוא בהחלט מספק את רוב המילים, המונחים, הניבים, הביטויים  וצירופי הלשון, הנחוצים לאדם המשכיל המודרני, תוך שימת דגש על תחומי האקטואליה, הפוליטיקה, התקשורת ועוד.

המילון אינו נותן את כל הפירושים האפשריים, אלא רק את המקובלים והשימושיים ביותר.

עניין מיוחד ימצאו בו דיפלומטים, שליחים, מתרגמים, עיתונאים, סטודנטים, תלמידים, מורים, עורכים ובעצם כל אדם שזקוק לתרגום מדויק ועכשווי של מילים, מונחים, ביטויים וצירופי לשון בעברית ובאנגלית.

פעלים מומלץ לחפש לפי שם הפועל, לדוגמה: ”ללכת" (שאז תוצאת החיפוש תתקבל בהדגשה), אך גם לפי הפועל בזמן עבר-נסתר, לדוגמה: "הלך".

מנגנון החיפוש הוא מהיר ביותר, והתוצאה מתקבלת מיד עם הלחיצה על מקש ה-enter או על כפתור החיפוש.

המילון ממשיך להתעדכן באופן שוטף.

האתר מותאם  לגלישה במחשבים נייחים, ניידים, טאבלטים וגם בסמארטפונים: העיצוב בסמארטפונים הוא רספונסיבי, והתצוגה אנכית ומאפשרת ניווט נוח.

 

במערכת החיפוש של האתר נעשה שימוש בלקסיקון BGU. כל הזכויות של לקסיקון BGU שמורות ל- Adler, Meni and Elhadad, Michael. 

 

 האתר מאובטח.

 

 האתר נגיש לאנשים עם מוגבלות. 

 

תודות: ברצוני להודות ולהוקיר את האנשים הבאים: גיא אבניאון- שהפך את החלום ואת קבצי הוורד לאתר אינטרנט מרשים ומקצועי, וממשיך לשפר אותו כל הזמן; יוחאי גואל- שתורם בעקביות ובהתמדה להעשרת המילון; דניאל זריהן וטל מאור- שתרמו לקידום ולהפצת המילון; אורי ברייטמן- שתורם כל הזמן עצות ורעיונות למכביר.

 

 שימוש מועיל ומהנה!

 

 

איתן וליש